Poznaj nowe podejście do sieci biznesowej

Nowa jakość komunikacji online. Tego jeszcze nie było. Nowe standardy, większa skuteczność.

Korzyści

RozwińZwiń

Reklama wiąże się z korzyściami dla reklamodawcy. Często jednak jesteśmy zawiedzeni skutecznością kampanii, którą właśnie zakończyliśmy. CTR jest zbyt niski, witryny, które wybraliśmy, nie spełniły naszych oczekiwań, a osoby, które doradzały wybór pakietu reklamowego, okazały się mało kompetentne. Wydajemy swój budżet licząc na sukces, a zamiast tego zastanawiamy się, czy nie przemilczeć wyników ostatniej kampanii i poszukać innych kanałów reklamowych.

 

Jeśli chcesz zwiększyć skuteczność przekazu reklamowego, podnieść CTR i w odpowiedni sposób dobrać wydawców do przekazu reklamowego, chcesz by Twoją kampanię planował zespół specjalistów z wieloletnim doświadczeniem w mediach – zaproś nas na spotkanie i sam zdecyduj o dalszej współpracy.

Umów spotkanie

Oferta

RozwińZwiń

Dla naszych Reklamodawców stworzyliśmy w Business.ad sprofilowane pakiety tematyczne, które składają się ze ściśle wyselekcjonowanych witryn tematycznych polskiego internetu. W naszej sieci postawiliśmy na jakość, która jest najważniejsza i gwarantowana na wielu płaszczyznach.

Manager +

Profil pakietu:
Wyselekcjonowane serwisy o najwyższym wskaźniku dotarcia (affinity index) do grupy docelowej, którą stanowią kadra zarządzająca, managerowie średniego i wyższego szczebla poszukujący informacji z zakresu finansów, zarządzania, gospodarki oraz wszelkiego typu inwestycji. To m.in. konsumenci dóbr luksusowych i nie tylko.

Profil użytkowników:
Kadra zarządzająca, prezesi, dyrektorzy, managerowie średniego i wyższego szczebla, właściciele przedsiębiorstw, inwestorzy prywatni i instytucjonalni, specjaliści branży finansowej, osoby aktywne zawodowo, jednocześnie dbające o finanse osobiste, świadome społecznie i finansowo.

Umów spotkanie

Top Brands

Profil pakietu:
Najbardziej znane serwisy z segmentów biznes, finanse, prawo, współpracujące z siecią Business.ad. Wśród wydawców znajdują się witryny prasowe, finansowe, popularne tygodniki, serwisy publicystyczne, blogi, serwisy społecznościowe i inne należące do tego segmentu. Top Brands to unikalny zestaw starannie wyselekcjonowanych treści redakcyjnych o gospodarce, biznesie, prawie, polityce oraz szeroko rozumianych tematach biznesowych, cieszących się najwyższym zaufaniem do publikowanych treści.

Profil użytkowników:
Właściciele i reprezentanci różnych szczebli zarządzania małymi, średnimi i dużymi przedsiębiorstwami. To również inwestorzy, osoby aktywne zawodowo i prowadzące działalność gospodarczą. Użytkownicy pakietu Top Brands to osoby zainteresowane zagadnieniami ze świata szeroko rozumianego biznesu, gospodarki i finansów. To przede wszystkim osoby świadome społecznie i gospodarczo, bardzo dobrze poinformowane, ciekawe świata i zachodzących w nim procesów zmian rynkowych.

Umów spotkanie

Newsroom

Profil pakietu:
Znane tytuły o ugruntowanej pozycji na rynku prasowym i online’owym. To przede wszystkim publicystyka i wiadomości z zakresu gospodarki krajowej i światowej, gorące tematy publiczne, znane blogi i serwisy informacyjne.

Profil użytkowników:
Osoby zainteresowane publicystyką, informacjami gospodarczymi, politycznymi oraz newsami z kraju i zagranicy.

Umów spotkanie

SOHO

Profil pakietu:
Starannie wyselekcjonowany pakiet serwisów pozwalający dotrzeć do przedstawicieli wolnych zawodów o wysokim potencjale nabywczym. To osoby świadomie podejmujące decyzje i wybory.

Profil użytkowników:
Użytkownicy tych serwisów to osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą oraz specjaliści i osoby reprezentujące wolne zawody.

Umów spotkanie

B2B

Mailing B2B to 410.000 rekordów i ponad 960 branż.

Dostęp do najwyższej jakości i najbardziej aktualnej bazy danych na polskim rynku. Stała, starannie realizowana  weryfikacja i aktualizacja danych przez kilkuset osobowy zespół osób generujący kilka milionów kontaktów i aktualizacji rocznie. Gwarantowana ponad 90% aktualność danych. Wystandaryzowany zapis danych wg. certyfikatów jakości Stowarzyszenia Marketingu Bezpośredniego.

Business.ad świadczy pełen zakres doradztwa w zakresie wyboru grupy docelowej. Zmienne definiujące grupę docelową obejmują m.in.: 

 • Nazwy firm
 • Dane kontaktowe
 • Wielkość zatrudnienia
 • Roczne obroty firmy
 • Numery i dane rejestrowe firmy
 • Branże
Umów spotkanie

B2B premium

Mailing Premium to 80.000 rekordów z precyzyjnie wyselekcjonowanych branż z segmentu premium. To m.in.:

 • Adwokaci
 • Radcy prawni
 • Architekci
 • Lekarze
 • Maklerzy
 • Doradcy podatkowi
 • Doradcy inwestycyjni

Stała, starannie realizowana weryfikacja i aktualizacja danych przez kilkuset osobowy zespół osób generujący kilka milionów kontaktów i aktualizacji rocznie. Gwarantowana ponad 90% aktualność danych. Wystandaryzowany zapis danych wg certyfikatów jakości Stowarzyszenia Marketingu Bezpośredniego.

Umów spotkanie

Run On Network

Profil pakietu:
Możliwość dotarcia do cennej grupy docelowej, czyli użytkowników serwisów z segmentu biznes, finanse i prawo. Szeroki, zasięgowy pakiet – emisja kampanii na wszystkich serwisach obecnych w sieci Business.ad.

Profil użytkowników:
Właściciele oraz przedstawiciele różnych szczebli zarządzania małymi, średnimi i dużymi przedsiębiorstwami, inwestorzy prywatni i instytucjonalni, specjaliści z różnych branż, osoby aktywne zawodowo, a także osoby prowadzące działalność gospodarczą i zainteresowane zagadnieniami ze świata biznesu.

Umów spotkanie

MSP

Profil pakietu:
Sprofilowany pakiet zawierający najlepiej dopasowane serwisy docierające do małych i średnich przedsiębiorstw. Dzięki takiemu doborowi powierzchni reklamowej reklamodawcy mogą zmaksymalizować dotarcie do osób z grupy docelowej MSP.

Profil użytkowników:
Właściciele i przedsiębiorcy prowadzący małe i średnie przedsiębiorstwa, kierownicy oraz wysokiej klasy specjaliści.

Umów spotkanie

Samorząd

Profil pakietu:
Według danych GUS w Polsce jest 908 miast, 2478 gmin i 314 powiatów. Polski 38-milionowy rynek zbytu jest jednym z największych w Unii Europejskiej. Pakiet Samorząd został stworzony specjalnie z myślą o dotarciu do jednostek administracji publicznej i samorządowej, osób bezpośrednio odpowiedzialnych za funkcjonowanie kraju. Strony wchodzące w skład pakietu dostarczają informacji o najważniejszych sprawach w życiu polskiego samorządu, w tym: prawie, gospodarce, procesie legislacyjnym, finansach, najważniejszych wydarzeniach z życia samorządu. Użytkownicy tego pakietu, na co dzień poszukują informacji, porad i narzędzi niezbędnych w pracy menedżerskiej wszystkich szczebli jednostek samorządu terytorialnego. To prestiżowy, a co najważniejsze, jedyny pakiet skierowany do jednostek administracji publicznej i samorządowej.

Profil użytkowników:
Prezydenci miast, wójtowie, burmistrzowie, sekretarze, skarbnicy, osoby odpowiedzialne za kluczowe decyzje dotyczące funkcjonowania sektora publicznego, tj. inwestycje, zagospodarowanie przestrzenne, przygotowywania projektów uchwał, określanie sposobu wykonywania uchwał, gospodarowanie mieniem komunalnym, wykonywanie budżetu.

Umów spotkanie

Inwestor

Profil pakietu:
Serwisy internetowe to jedno z najistotniejszych źródeł informacji na temat rynku kapitałowego. Pakiet Inwestor skupia najpopularniejsze serwisy wyspecjalizowane w tematyce finansowej. Zapewnia dotarcie do osób aktywnie poruszających się po rynkach finansowych, poszukujących atrakcyjnych form lokowania kapitału.

Profil użytkowników:
Menadżerowie, biznesmeni oraz właściciele firm – osoby dynamiczne, aktywne, otwarte na światowe trendy oraz inwestorzy poszukujący najskuteczniejszych strategii inwestycyjnych.

Umów spotkanie

Formy reklamowe

RozwińZwiń

Ważnym elementem realizacji strategii komunikacji w internecie jest dobór odpowiednich form reklamowych.

 

Business.ad to wszystkie nowoczesne formy reklamowe do Twojej dyspozycji. Proponujemy pełną elastyczność w doborze formatów reklamowych, pomagamy najlepiej dopasować formy do potrzeb komunikacyjnych poszczególnych kampanii. Oprócz szeregu reklam, które stanowią obecnie standard rynkowy, istnieje możliwość wdrożenia każdego innego formatu. Business.ad od początku swojej działalności realizuje zalecenia IAB Polska określone w dokumencie „Standard i Zalecenia dla Reklamy Display”.

 

Umów spotkanie

Modele cenowe

RozwińZwiń

Business.ad to partnerska współpraca zabezpieczająca interesy obydwóch stron. Transparentne rozliczenia prowadzone na korzystnych modelach rozliczeniowych oznaczają bardziej atrakcyjne warunki współpracy i prostotę wzajemnych rozliczeń.

 

CPM
Koszt tysiąca odsłon – stanowi podstawowy model rozliczeniowy oraz jest jednocześnie najpopularniejszą i najbardziej efektywną formą sprzedaży emisji odsłon w internecie.

 

FF
Opłata za stałą obecność ograniczoną czasowo – zwykle dziennie, tygodniowo lub miesięcznie. W większości przypadków dla reklamodawców oznacza jednocześnie całkowitą wyłączność reklamową w określonym placemencie.

 

E-mailing
Jedna z najstarszych i jednocześnie wciąż bardzo skutecznych form dotarcia do wysoce sprofilowanych grup odbiorców. Doskonałe narzędzie wspierające kampanie odsłonowe oraz performence’owe, a w przypadku niektórych projektów komunikacyjnych e-mailing potrafi przynosić wymierne efekty biznesowe nawet przy jego wyłącznym wykorzystaniu.

Umów spotkanie

Statystyki kampanii

RozwińZwiń

Przejrzyste zasady współpracy z reklamodawcami i współpracującymi z Business.ad wydawcami obligują nas do korzystania z nowoczesnych rozwiązań adserwerowych. Wszystkie aktywności komunikacyjne realizowane przez Business.ad obsługiwane są za pośrednictwem systemu adserwerowego Smart Adserver.

 

Business.ad oferuje wszelkie konieczne zasoby Smart Adserver potrzebne do monitorowania działań reklamowych, prowadzenia sprzedaży i wspierania szeroko rozumianych działań online swoich klientów – w całości zgodne z wytycznymi IAB Polska.

 

Zapewniamy je dzięki:

 • nieograniczonym możliwościom definiowania kryteriów serwowania reklamy i jej grupy odbiorców,
 • obsłudze wszystkich dostępnych formatów kreacji,
 • rzetelnym i dokładnym statystykom i raportom otrzymywanym w czasie rzeczywistym,
 • pogłębionej analizie skuteczności kampanii oraz profilu jej odbiorców,
 • łatwości obsługi oraz przyjaznemu interfejsowi online,
 • ciągłemu usprawnianiu pod kątem indywidualnych potrzeb i preferencji Klientów.
Umów spotkanie

Oferta Business.ad jest przygotowywana i zarządzana przez OAN Sp. z o.o., powołana do tworzenia profilowanych kanałów komunikacji online nowej generacji.

Kontakt

Online Advertising Network

ul. Wandy Rutkiewicz 9, 02-956 Warszawa

T: +48 22 651 54 06 

F: +48 22 651 61 13 

info@oan.pl

Formularz kontaktowy:

captcha